Jim Belushi i jep fund martesës 20-vjeçare
Aktori me origjinë shqiptare, Xhim Belushi do të divorcohet nga bashkëshortja e tij, pas afro 20 vitesh martesë.

Kërkesa për divorc është paraqitur nga bashkëshortja e aktorit, Jennifer Sloan, në datën pesë mars.

Kjo datë përkon me një tjetër ngjarje në jetën e aktorit shqiptar, pasi në pesë mars është përvjetori i vdekjes së John Belushi, babait të aktorit i cili ndërroi jetë 36 vjet më parë.

Bashkëshortja e Xhim Belushit në kërkesën për divorc kishte cilësuar se ishte vendim i pakthyeshëm, por gjithashtu Sloan kërkon mbështetje nga bashkëshorti për kujeëstarinë e dy fëmijëve të tyre. Jamison, 18 vjeç dhe Jared, 16 vjeç.

Ky është divorci i tretë për aktorin shqiptar.
Shtuar më 07/03/2018, ora 10:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori