James Horner vdes në një aksident ajror
Një aksident ajror i ka marrë jetën kompozitorit të “Titanic”, James Horner. Avioni privat i 61 vjeçarit të cilin po e pilotonte vetë, është rrëzuar të hënën në mëngjes, pranë Santa Barbara.

James Horner është kompozitori i filmit “Titanic” e fitues dy herë i çmimit Oscar. Horner njihet për punën e vyer dhe kompozimin e kolonave zanore në filmat e famshëm si “Braveheart”; “Star Trek II: The Wrath of Khan”; “Avatar”, etj. /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2015, ora 16:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori