"Jam transgjinor, më thërrisni Ai", aktorja e famshme shokon fansat (FOTO LAJM)

Aktorja e famshme, e nominuar për Oskar, Ellen Page, ka dalë si një mashkull transgjinor me emrin Elliot.

Aktori 33-vjeçar shkoi në Tëitter të martën në mëngjes, duke i bërë me dije fansave të saj se kishet vendosur të jetonte jetën e saj siç gjithmonë kishte dëshiruar.

“Përshëndetje miq, dua të ndaj me ju që jam trans, përemrat e mi janë ai/ata dhe emri im është Elliot. Ndihem me fat që po e shkruaj këtë. Të kem arritur në këtë vend në jetën time.

Elliot falënderoi të dashurit e tij për mbështetjen dhe u dha meritë ndjekësve në komunitetin transgjinor “të cilët tashmë e kanë bërë botën një vend më të mirë”.

“Ndiej mirënjohje të jashtëzakonshme për njerëzit e pabesueshëm që më kanë mbështetur gjatë këtij udhëtimi. Nuk mund të filloj të shpreh sa e mrekullueshme ndihet të dua më në fund atë që jam, aq sa të ndjek vetveten time autentike”, tha ajo.
Shtuar më 02/12/2020, ora 10:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori