Historia e Fatmës: Alfio dhe mami im u takuan për herë të parë në spital
Fatma dhe Alfio janë kthyer papritur në ciftin më të preferuar të fansave.

Për këtë arsye ata kanë treguar 14 histori të reja për fansat e tyre në revistën Who.

1.Grindemi çdo mbrëmje kur duhet të zgjedhim një film për shkak të titrave. Unë dëshiroj të jenë në anglisht, ndërsa Alfio italisht.

2.Gjatë udhëtimit në Cappadocia, në një pikë turistike, Alfio u ul në gjunjë sikur po më propozonte dhe qindra japonezë nisën të na bënin foto, derisa ju tha se ishte një shaka.

3.Për ditëlindjen time Alfio ka marrë lulen time të preferuar në një kuti qelqi me vete nga Shqipëria në Turqi, vetëm e vetëm që të ma dhuronte atje, pa e vënë re unë.

4.Alfio fle gjithmonë në çdo fluturim, madje dhe gërhet.

5.Takimi i parë i Alfios dhe mamit tim ka qenë kur unë isha e shtruar në spital.

6.Kemi humbur plot 3 orë në metronë e Parisit, derisa Alfio nisi të lexonte një hartë të qytetit.

7.Kemi punuar një vit për të njëjtin televizion dhe nuk jemi takuar kurrë.

8.Alfio ruan akoma letrën e paketimit të çajit të parë që kemi pirë bashkë.

9.Kurse Fatma ruan një trendafil blu, të parin që i kam dhuruar dhe ajo ka bërë shoferen time për 6 muaj, pasi më kishin bllokuar patentën.

10.Kur ne debatojmë, i vetmi njeri që mund të na pajtojë është mamaja e Alfios.

11.Nuk degjojmë dhe nuk preferojmë të njëjtën muzikë. Në shtëpi vendosim dy këngë të ndryshme njëkohësisht.

12.Një ndër gjërat që nuk do e harroj kurrë është një kovë me ujë të ftohtë që Alfio ma ka hedhur kur po bëja dush. Sigurisht që po këndoja!

13.Nuk e kemi ‘password-in’ e telefonit të njëri-tjetrit.

14.Gjatë një udhëtimi në dimër, jemi bllokuar tre orë në një pyll afër pistës së skive.
Shtuar më 15/02/2019, ora 08:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori