Habit djali i Alfred Kaçinarit: Nuk më pëlqen të këndoj në gjuhën shqipe!
Gjergj Kaçinari, djali i Alfred Kaçinarit, ka ndjekur rrugën e muzikës, por ndryshe nga i ati ai thotë se nuk ka ndërmend të këndojë në gjuhën shqipe.

I ftuar si personazh i ditës, në emisionin “Ditë e Re” Gjergj Kaçinari, nuk ka nguruar aspak të shprehet se nuk i pëlqen gjuha shqipe për të kënduar, prandaj edhe këngët i ka të gjitha në anglisht.

I pyetur nëse do të merrte pjesë në festival dhe a synon fitoren në ndonjë prej tyre, Gjergj Kaçinari u përgjigj, se nuk këndon shqip, nuk i pëlqen për të kënduar, prandaj edhe pjesëmarrja në festivalet e vendit tonë shihet e pamundur nga ana e tij.
Shtuar më 23/10/2019, ora 19:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori