Gruaja e George Clooney-t ka qenë avokate e Millosheviçit
Gruaja e aktorit George Cloney, Amal Alamudin ka qenë një nga avokatet e diktatorit serb, Slobodan Millosheviç.

Avokatja 31-vjeçare e profilit të lartë, respektohet në radhë të parë për shkak të profesionalizmit por edhe për shkak të klientit të saj të njohur Julien Assange, citon Shekulli, blogun e njohur Business Woman.

Por, Amal ka qenë edhe avokate e Slobodan Millosheviçit në Hagë, për ta mbrojtur atë, i cili vdiq gjate gjykimit më 2006-tën, pa u dënuar.

Amal, e cila flet anglisht, frëngjisht dhe arabisht, ka mbaruar Universitetin e Oxfordit dhe më tej dhe Universitetin e Drejtësisë në Nju Jork./albeu.com/

Shtuar më 01/10/2014, ora 10:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori