Gjithë vëmendja te Halloween, si u maskuan VIP-at shqiptarë (FOTO LAJM)

Ronela Hajati
Halloween tashmë është kthyer në një festë vjetore që festohet çdo vit më 31 tetor.

Kjo festë për herë të parë është mbajtur në kohërat e lashta të fisit kelt të Samhainit, kur njerëzit ndiznin zjarre të mëdha dhe vishnin kostume për të shmangur fantazmat.

Kjo tashmë është një festë të cilës nuk i është shmangur as shoqëria shqiptare dhe personazhet vip të saj edhe pe duket se pandemia këtë vit kishte ndikimin e saj dhe numri i persnazheve të maskuar ishte më i reduktuar në krahasim me atë të vitetve të mëparshme.

Përmes fotove do të shikoni disa nga maskimet që vipat kanë bërë në 31 tetorin që lam pas./albeu.com/Shtuar më 02/11/2020, ora 09:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori