Gjërat që njerëzit i kuptojnë vetëm pas ndarjes
Nuk ka pothuajse asnjë person i cili nuk e ka pasur një situatë ku duhet të tejkalojë ndarjen.

Pra gjërat që mund të duken shumë tragjike menjëherë pas ndarjes, mund të tejkalohen shumë lehtë.
Ekspertët e marrëdhënieve kanë treguar se çfarë nuk duhet të bëni pas përfundimit të lidhjes me personin e dashur.

Bindeni veten se asgjë e tmerrshme nuk ka ndodhur

Së pari, do të ndiheni keq për veten, do të vuani, mendoni për kohën që keni kaluar së bashku, dhe do t’i tregoni miqve tuaj gjithçka. Ju do të keni netë pa gjumë dhe do të humbni oreksin tuaj. Por do të ketë një moment kur thjesht do të ecni përpara.

E kuptoni që e keni harruar veten

Në marrëdhëniet njerëzit shpesh bëjnë kompromise aq shumë saqë harrojnë atë që ata vërtet dëshirojnë dhe kush janë me të vërtetë. Ju nuk dëshironi të zhgënjeni partnerin tuaj, kështu që të bëni atë që ata dëshirojnë në fundjavë, dhe ju madje shkoni në pushime në vendet që ata duan.

Epo, tani është koha për të bërë atë që ju pëlqen vërtet.

Pushoni pak nga telefonat.
Shtuar më 04/06/2018, ora 15:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori