Gafa e Ramush Haradinaj: Bën të vdekur kompozitorin e njohur (FOTO LAJM)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë sot një veprim, i cili e ka kthyer në qendër të mediave.

Së fundmi, në një postim në rrjetet sociale, ai ka shprehur ngushëllime për ‘vdekjen’ e kompozitorit Alfred Kaçinari.

Kjo gafë erdhi pas ndarjes nga jeta të kompozitorit kosovar, Gjergj Kaçinari.

Duke pasur ngjashmëri me mbiemrin dhe profesionin, Haradinaj e ngatërroi këtë të fundit me Alfred Kaçinarin.

Në postimin e tij, kryeministri i Kosovës shkruante se botës së kulturës do t’i mungojnë veprat dhe krijimtaria e Alfred Kaçinarit.

Postimin e tij, ai e shoqëron edhe me një foto të Alfredit.
Shtuar më 27/12/2019, ora 16:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori