Frederik Ndoci sulmon Berishën dhe Bashën: Komunista!
Këngëtari i mirënjohur, Frederik Ndoci, përmes një statusi në Facebook, ka sulmuar ish-kryetarin e PD Sali Berisha dhe Lulzim Bashën.

“Nuk mund të rri pa ba armiq (zakonisht miop),” thekson ai, në statusin e tij, ku edhe pretendon se lideri historik demokrat Sali Berisha nuk është krijuar i PD-së, por ish-udhëheqësi i fundit komunist Ramiz Alia, dhe kreu aktual i PD-së, të cilin këngëtari e identifikon LuBa, është vazhduesi i kryesisë së PD ramiziane me ish-komunistat, dhe pinjollët e tyre.”

Postimi i plotë i Frederik Ndocit:

Po lexoj keto dit shpesh ne media qe Krijuesi i PD asht….ashtu siç degjuam nje jet krijuesi i partis komuniste ishte EH!!!

A nuk ishte Ramiz Alia, pas 1990">1990 themeluesi i te gjitha partive???

Se po ngatrrohen keta te brezit te ri.

Sala ne se asht vertet demokrat, akoma nuk e ka te qart se çfar i ka ba demokracis shqiptare, por si nji ex komunist i devotshem dhe shum i formuar, ia ka luejt zotin, ma mir se enveri e ramizi bashk.

Ku jan studentet e dhjetorit te 1990">1990? ( perveç disa studentve ose bijve te ex komunistave dhe kryetar kooperativash apo kryetar dege)

Dhe po te kish enderruar Sala demokracin e vertet, gjat ketyre viteve qe nga 1990">1990, ai nuk do zgidhte LuBa-n si vazhduesi i kryesis se PD ramiziane me ex komunistat, dhe pinjollet e tyre.

Te tjerat po i leme ne shkrimin tjeter.
Shtuar më 18/10/2019, ora 16:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori