Flet shqiptari që u ngjit në Eurovizion: Protestova kundër korrupsionit
Pëlqej
I riu që bëri skandal në Festivalin Europian të Këngës, Eurovision është një shqiptar me nënshtetësi britanike.

Konstanin Bouki është rreth 30 vjeç.

Ai prej disa vitave ka emigruar në Londër dhe ka kohë që e thërret veten filozof, reper dhe adhuron Che Guevaran.

Ai deklaroi për një intervistë në tch se gjesti i tij ka ardhur si një formë për korrupsionin dhe shtypjen e njerëzve nga pushteti. /albeu.com/
Shtuar më 16/05/2018, ora 16:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori