Filmi i Angelina Jolie edhe nė Tiranė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pas premierės botėrore dhe shfaqjes nė Sarajevė dhe Beograd, filmi i Angelina Jolie si regjisore, “Nė tokėn e gjakut dhe tė mjaltit”, (In the land of blood and honey), do tė shfaqet edhe pėr publikun shqiptar nė Tiranė.

Filmi do tė nisė tė shfaqet nga e premtja nė dy sallat e rrjetit tė kinemave “Imperial” nė kryeqytet.

Ky ėshtė njė film i fuqishėm pėr njerėzit qė kanė mbijetuar luftėn, pėr viktimat dhe pėr ēdo person qė ka pėrjetuar luftėn dhe agresionin.

Filmi portretizon nje viktime te dhunuar myslimane e cila bie ne dashuri me dhunuesin e saj serb pas nisjes se luftes boshnjake ne vitin 1992.
Shtuar më 25/04/2012, ora 19:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.