Filmi i Angelina Jolie edhe në Tiranë
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pas premierës botërore dhe shfaqjes në Sarajevë dhe Beograd, filmi i Angelina Jolie si regjisore, “Në tokën e gjakut dhe të mjaltit”, (In the land of blood and honey), do të shfaqet edhe për publikun shqiptar në Tiranë.

Filmi do të nisë të shfaqet nga e premtja në dy sallat e rrjetit të kinemave “Imperial” në kryeqytet.

Ky është një film i fuqishëm për njerëzit që kanë mbijetuar luftën, për viktimat dhe për çdo person që ka përjetuar luftën dhe agresionin.

Filmi portretizon nje viktime te dhunuar myslimane e cila bie ne dashuri me dhunuesin e saj serb pas nisjes se luftes boshnjake ne vitin 1992.
Shtuar më 25/04/2012, ora 19:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian