Familja presidenciale uron Krishtlindjet
Presidenti amerikan, Barack Obama dhe Zonja e Parë, Michelle Obama uruan sot amerikanëve festën e Krishtlindjes dhe falenderuan trupat ushtarake dhe familjet e tyre për shërbimin ndaj vendit.

Këtë radhë Presidenti e përcolli fjalimin e përjavshëm, i shoqëruar nga bashkëshortja dhe nxiti amerikanët të luten për trupat ushtarake.

Familja Obama mbërriti sot në Honolulu. Ata tradicionalisht i kalojnë pushimet e fundvitit në Havai, ku Presidenti ka lindur dhe ka kaluar vitet e fëmijërisë. /albeu.com/
Shtuar më 23/12/2012, ora 10:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori