Ermal Mamaqi fut në sherr aktorët e filmit “Dy Gisht Mjalt”
Të ftuar mbrëmjen e sotme në “Xing me Ermalin” janë disa nga aktorët e mirënjohur shqiptar të filmit “2 gisht mjaltë” i cili po bën namin në kinema dhe theu rekord në historinë e kinemasë shqiptare me mbi 5 mijë bileta të shitura në vetëm 24 orë.

Pyetja e parë që Ermali u bëri të ftuarve ishte ta përshkruanin filmin me pak fjalë. Të gjithë aktorët e ftuar nisën të flisnin përnjëherë dhe asgjë se ç’po thonin nuk po kuptohej.

Ermali u detyrua t’i priste fjalën të gjithëve dhe u kërkoi të flisnin me rradhë mirëpo as këtë herë aktorët nuk e lanë njëri-tjetrin të flisnin duke krijuar një situatë të rrëmujshme.

“Me një fjalë rëndësi ka që të gjithë jemi në një mendje”, ndërhyri Koço Devole duke shkaktuar të qeshura. “E rëndësishme është që nga ky film edhe artistët edhe publiku dolën të kënaqur”, shtoi Bujar Asqeriu.

“Filmi shtjellohet rreth dramës që ka një baba, vajza e të cilit dashurohet…”, nisi të përshkruante filmin Koço, por edhe kjo deklaratë nxiti debat.

“Edhe dashuria e nënës që ka për djalin, ndërhyri Marjana shkruan xing.al.

“Jo, jo drama është e babait dhe nënës së vajzës”, ja ktheu Koço dhe debati vazhdoi edhe me aktorët e tjerë të cilët kishin mendime të ndryshme.
Shtuar më 30/03/2019, ora 22:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori