‘Ende nuk e besoj dot...!’, Ertugrul flet më në fund pas humbjes së hidhur
“Ende nuk e besoj dot, jam shumë i pikëlluar.” Këto ishin fjalët e para të aktorit kryesor në serialinErtugrul”, Engin Altan Duzyatan për median, pasi humbi në një aksident shokun e tij të ngushtë Arda Oziri.

Mbrëmjen e së martës, Engin Altan Duzyatan dhe bashkëshortja e tij Nesli?ah Alkoçlar ishin për darkë në një restorant në Stamboll. Në dalje, ai u pyet nga gazetarët për vdekjen e hidhur të shokut të tij të klasës në Universitet dhe të setit të xhirimit në serialinErtugrul”.

“Humbja jonë është e madhe. Uroj që Zoti ta mëshirojë mikun tim të dashur. I uroj ngushëllime familjes dhe komunitetit të aktorëve. Ende nuk e besoj dot, jam shumë i pikëlluar”, tha Duzyatan, i cili luan rolin e Ertugrulserialin me të njëjtin emër.

39-vjeçari Arda Oziri humbi jetën mëngjesin e së dielës pas një aksidenti me motor në Stamboll. Në vitin 2017 ai iu bashkua serialit Ertugrul ku luante rolin e Goktug, njeriut besnik të Sadetin Kopek./tvkaln
Shtuar më 30/05/2018, ora 19:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori