E rrallë dhe e paharrueshme, dekolteja që nxori zbuluar Princeshë Dianën (FOTO LAJM)

Pavarësisht vdekjes së saj të parakohshme, Princeshë Diana konsiderohet ende një nga gratë më elegante në botë

Shumë nga paraqitjet u bënë kryetemë e mediave botërore, duke tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Një prej tyre ishte dhe ajo me fustanin e zi bust.

Kjo pamje përbëhet nga një fustan i projektuar nga Elizabeth Emanuel, ku vajza e re Diana Spencer zgjodhi të vishte në paraqitjen e saj të parë zyrtare me Princin Charles për të marrë pjesë në Koncertin e Bamirësisë Gala në Goldsmith’s Hall në Londër, në maj 1981, disa muaj para dasmës së tyre. Ishte një veshje mbresëlënëse, fustan pa rrip me një bel të ngushtë, plot me gëzhoja dhe një dekolte shpërthyese.

Kjo zgjedhje e veçantë u prit dhe ‘u dashurua’ shumë nga shtypi për shkak të guximit të saj dhe shënoi pamjen e një ikone të vërtetë mode.

Diana ra në dashuri me veshjen dhe asaj nuk i interesonte nëse dikush tjetër e kishte veshur tashmë në një ngjarje bamirësie.

‘Ne as nuk mendonim se veshja ishte e përshtatshme për këtë rast, thjesht menduam se dukej e mrekullueshme’, tha stilistja Elizabeth Emanuel.

Zgjedhja bëri bujë, me shumë letra që arrinin në studion e stilistes Emanuels ku thuhej se veshja ishte zbuluese.

‘Ne nuk kishim menduar se çfarë do të ndodhte kur Diana zbriti nga makina dhe u përkul’, tha ajo. Sidoqoftë, ata gjithashtu morën shumë komplimente, përfshirë Lord Snoëdon, i cili tha se Princesha Diana dukej mrekullisht e bukur.

Shtuar më 21/09/2020, ora 11:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori