Vdes diva e kinematografisë italiane dhe botërore (FOTO LAJM)

Ylli i kinematografisë italiane dhe botërore Valentina Cortese ka ndërruar jetë në moshën 96 vjeçare pak më parë në Milano.

Mediat italiane raportojnë se Cortese ndërroi jetë në një spital në Milano, ndërsa pas ka lënë një mori filmash gjatë një karriere që nis prej vitit 1942 ku luajti rolin e parë si Elisabeta në filmin "Drekat e talljes".

Ajo do të hiqte dorë nga skena vetëm në vitin 2017 duke shënuar kështu filmin e 100 ku ka luajtur. /albeu.com/
Shtuar më 10/07/2019, ora 11:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori