E FUNDIT/ Ndërron jetën aktori i "Game of Thrones"
Ka ndërruar jetë në Londër aktori i njohur Roy Dotrice, i cili është gjithshtu fitues i çmimit Oscar.

Dotrice ka luajtur mjaft role në film dhe teatër në jetën e tij, ndërkohë që sëfundmi ka shkëlqyer edhe në serialin Game of Thrones, shkruan Albeu.com.

Ai kishte rolin e shkencëtarit që shpiku "Wild Fire" në episodet e para të serialit duke ndihmuar Lannisterët që të fitonin luftën kundër Stannis Baratheon, i cili erdhi për të marrë vendin e të vëllait në krye të Iron Throne.

Dotrice ndërroi jetë në moshën 94 vjeçare. /albeu.com/
Shtuar më 16/10/2017, ora 16:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori