Do të jenë bashkë në një avion me Ramën , ky është sherri i famshëm i Bleonës me Iva Tiçon
Pëlqej
Bleona Qereti dhe Iva Tiço do të jenë në një udhëtim të përbashkët me 68 gazetarë dhe persona të njohur, të cilët do të shoqërohen nga Rama në një udhëtim me Air Albania për në Stamboll.

Pjesë e listës VIP janë edhe Ermal Mamaqi, Blendi Fevziu, Luana Vjollca, etj., megjithatë vlen të theksohet fakti se mes Tiços dhe Bleonës ka patur një sherr të madh dy vite më parë, i cili degjeneroi në fyerje.

Mbetet për t'u parë se si do ta honepsin ato njëra-tjetrën, megjithatë nuk duhet mohuar fakti se vetë kryeministri Rama njihet si zbutës konfliktesh dhe këtë mund ta bëjë edhe tek rasti në fjalë.

Ccfarë ndodhi mes gazetars Iva Tiço dhe Bleona Qereti?

Gjithçka nisi pas një interviste në Opinion të Bleonës, e cila fyeu edhe Arjan Ccanin. Pas intervistës, reagoi edhe Iva Tiço, e cila ndër të tjera tha se Bleona nuk është në formën më të mirë fizike dhe duhej të bente palester.

“Lëre mallin dhe bëj palestër dhe kështu shqiptarët nuk ta shajnë më menderen”, i drejtohet Iva Tiço këngëtares Bleona.

“Pranoje moshën tënde dhe se nuk ka asgjë të keqe të jesh 37 vjeçe, edhe pse je vonë përn Amerikë”, vijoi ajo më tej.

Por, kaq ka mjaftuar për Bleronën, e cila iu drejtua gazetares me fjalët më të rënda.

Pastaj Bleona e humb fare dhe i drejtohet Tiços me fjalët “e dashur k*rvë” duke i tejkaluar të gjitha limitet e etikës.

Lista e gazetarëve që do të udhëtojnë me Ramën në Stamboll
Blendi Fevziu
Rudina Xhunga
Ermal Mamaqi
Mira Kazhani
Skender Minzhozi
Flogert Muca
Anri Bala
Fred Peza
Anila Basha
Arban Hasani
Sokol Balla
Thimi Samarxhi
Elja Zotka
Edi Frangaj
Muhamed Veliu
Esiona Konomi
Shpetim Nazarko
Dafina Cuca
Lorenc Vangjeli
Iva Tico
Qamil Xhani
Sonil Frasheri
Bledar Zaganjori
Mentor Kikia
Alket Braho
Enio Civici
Ed Manushi
Ola Xama
Monda Lajthia
Oljana Maloku
Dorina Azo
Kristi Gongo
Erjola Lata
Geljano Fataj
Rezarta Delisula
Almarin Gegvataj
Albiona Sulo
Denada Shkodrani
Gaz Paja
Albana Osmani
Bleona Qerreti
Roza Lati
Irida Lubani
Aleksander Furrxhi
Ani Ruci
Mirela Milori
Flor Binaj
Luana Vjollca
Anjeza Maja
Driçim Caka
Andi Qosja
Keti Banushi
Spartak Koka
Jul Kasapi
Brunilda Cami
Manjoha Hasa
Jonida Tashi
Erjon Skendaj
Nertila Dosti
Ornela Joti
Xhirjeta Balla
Luela Myftari
Anila Jole
Endrit Aga
Shtuar më 20/09/2018, ora 16:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori