Dedikimi prekës i Fiori Dardhës për nënën (FOTO LAJM)
Pëlqej
ditëlindjen e 65 të mamasë së saj, Fiori Dardha ka rikujtuar një dedikim prekës postuar një vit më parë, kur e ëma mposhti sëmundjen e kancerit. Viti i kaluar duket të ketë qenë shumë i vështirë për nënën e Fiorit, por ajo e ka përballuar si një heroinë. Me fjalë të ndjera gazetarja i uron nënës ditëlindjen dhe i shkruan:

Çdo ditë me ty është bekim.

Më poshtë lexoni të plotë statusin që gazetarja i dedikoi një vit më parë:

Sot është një ditë e lumtur për mua e për gjithë familjen time!
Gëzojmë për ty mam’!
Për ty që ke kaluar vitin më të vështirë të jetës tënde!
Për ty që sfidove sëmundjen më të tmerrshme në botë!
Për ty që për asnjë çast nuk t’u venit buzëqeshja!
Për ty që asnjë dhembje nuk ta zbehu shkëlqimin e syve!
Për ty që je shembulli më i mirë në jetë!
Për ty heroina jonë!

Gëzuar ditëlindjen e shtrenjta jonë!
Jetofsh sa më gjatë e pafsh vetëm ditë të bukura! Te dua MAM’! /albeu.com/
Shtuar më 13/12/2017, ora 13:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori