"Burri u mërzit se donte djalë", rrëfehet Zaimina
Zaimina Vasjari prej një viti është bënë nënë e një vazje.

Por mesa duket partneri i saj si shumica e shqiptarëve paska dashur një djalë.

“Klodi u mërzit pak në fillim sepse e kishte përgatitur veten që do vinte në jetë një djalë, madje dhe miqve të tij ua kishte thënë këtë gjë që në kohën kur gjinia nuk ishte zbuluar akoma"-ka zbuluar Zaimina te Rduina.

Sidoqoftë më pas, me zbulimin e gjinisë nuk pati as edhe një problem nga ana e tij. Vasjari shtoi se pavarësisht që kishte insistuar të bëhej nënë, kurrë s’ia kishte marrë mendja se ç’lumturi mund të të sillte një fëmijë, të cilin Zaimina, siç tregoi, e solli në jetë në mënyrë natyrale.

“Jam treguar egoiste” tha Zaimina duke rrëfyer se e shtynte vazhdimisht mëmëseinë nga frika se s’do kishte kohë të merrej me gjërat e veta. /albeu.com/
Shtuar më 18/03/2019, ora 20:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori