Braktisi muzikën, Eliza Dushku tregon arsyen e fortë
Elisa Hoxha, dikur këngëtare shumë e pëlqyer, hoqi dorë nga kënga, ndërsa sot është një arktitetke tejet e suksesshme.

E ftuar në emisionin Rudina në TVKlan, ajo ka treaguar arsyen se përse hoqi dorë nga kënga.

“Arsyet se përse braktisa këngën dhe zgjodha arkitekturën ishin sepse kam qenë vizatuese dhe piktore e mirë në kohën e shkollës fillore dhe të mesme. Dhe e dyta situata politike. Nuk kishte asnjë kuptim që unë të shkoja dhe të studioja muzikë sepse e kisha lënë përgjysmë shkollën e muzikës. Arkitektura është ajo që më përmbush sepse lidhet me dimensionin socio-kulturor që unë e kam shumë të rëndësishëm. Më ka mbajtur mirë me veten dhe me kontekstin ku jetoj”, u shpreh dnër të tjera Eliza gjatë intervistës së saj.

Më tej ajo vuri theksin te rëndësia që ka arredimi dhe të ndjerit komode në shtëpinë e saj.
Shtuar më 27/09/2018, ora 20:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori