Braktisën profesionin për të udhëtuar, si ia dolën të rinjtë
Dan Deckert dhe Kika Mevs, u takuan në shkollën e arkitekturës në Atlanta, e në vitin 2013 ata vendosën që të jetonin bashkë.

Por ndryshe nga sa mund të pritej nga një çift arkitektësh, ata hoqën dorë nga profesioni i tyre për të ndjekur ëndrrën e përbashkët: Udhëtimin nëpër botë.

Me paratë që kishin ata blenë një varkë për 3000 dollarë dhe hapën një kanal në Youtube duke u kërkuar ndjeksve që t’u financonin afro 1000 dollarë në muaj për të përballuar udhëtimet.

Çifti tashmë ka më tepër se 80 mijë ndjekës në Youtube, e videot e tyre janë më tepër se 10 milionë herë, e me të ardhurat e tyre tashmë jo vetëm që përballojnë udhëtimet, por u dalin edhe për të ndarë paratë mënjanë.
Shtuar më 17/03/2019, ora 19:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori