Bisha luksoze, kush janë 15 modelet e makinave që bëjnë namin në rrjetet sociale
Janë të gjitha makina luksi, të fuqishme dhe tejet të shtrenjta.

Në vend të parë qëndron Porsch dhe Roll Royce me tre modele në klasifikim. Ndoshta ato nuk janë automjetet me perdorimin më të gjerë, ndoshta bëjnë pjesë tek ato makina të cilat shitjet janë të shumë të pakta, po duhet thënë që padyshim janë makinat më të ndjekura në rrjetet sociale, më të fotografuara apo siç mund të quhen “ te preferuarat e Instagramit”.

Sipas renditjes të bërë nga ëebsite Click4reg Private Plates, makinat të cilat janë më shumë të përdorura në imazhe në Instagram janë: Në vend të parë me 334.000 hashtag-e qëndron Porsch Panamera, e ndjekur nga BWV Seria 7 dhe Rolls Royce Phantom shkruan tch.

Makinat e kompanive britanike të automobilëve kanë numrin më të lartë në këtë renditje, me plot 8 modele automjetesh, e ndjekur më pas nga ato gjermane me 5 modele.

Shtuar më 27/11/2020, ora 12:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori