Për barkun e shështë që keni ëndërruar gjithmonë, shtoni ujit këto 6 përbërës (FOTO LAJM)

Ujë me rozmarinë

Përfitimet e rozmarinë janë mbresëlënëse. Studimet tregojnë se mund të ndihmojë në përmirësimin e tretjes, kujtesës dhe sistemit imunitar. Shkencëtarët kanë zbuluar gjithashtu se rozmarina mund të jetë e mirë për trurin tuaj dhe të funksionojë si një lloj mbrojtjeje neurologjike. Merrni pak rozmarinë dhe limon dhe përziejeni me ujë. Lëreni në frigorifer për të paktën dy orë dhe më pas pijeni.
Studimet kanë treguar se uji detox ndihmon në largimin e toksinave nga trupi, rënien në peshë si edhe bën që të ndiheni më energjik.

Por, ka edhe disa përbërës të tjerë që mund t'ja shtoni kësaj pijeje, përveç limonit dhe xhenxhefilit, që ju mban më të hidratruar si edhe ju shpëton nga një bark i fryrë.

Shtuar më 28/08/2020, ora 13:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori