Për barkun e shështë që keni ëndërruar gjithmonë, shtoni ujit këto 6 përbërës (FOTO LAJM)

Ujë me hudhër

Hudhra ul tensionin e gjakut dhe përmirëson nivelin e kolesterolit. Por, këto përfitime mund t’i merrni edhe pa e konsumuar atë. Merrni dy thelba hudhra dhe pritini. Pas 10 minutash përziejini me 500 ml ujë dhe lërini për të paktën 2 orë.
Studimet kanë treguar se uji detox ndihmon në largimin e toksinave nga trupi, rënien në peshë si edhe bën që të ndiheni më energjik.

Por, ka edhe disa përbërës të tjerë që mund t'ja shtoni kësaj pijeje, përveç limonit dhe xhenxhefilit, që ju mban më të hidratruar si edhe ju shpëton nga një bark i fryrë.

Shtuar më 28/08/2020, ora 13:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori