Ashpėrsohet gara nė “X Factor”, Suela le garėn
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Njė natė e magjishme ka qenė ajo e spektaklit “X Factor Albania 2″, tė dielėn nė mbrėmje. Konkurrentėt kanė sjellė interpretime mbresėlėnėse, duke rrėmbyer duartrokitjet e publikut nė sallė qė i pėrkrahte me ovacione, ndėrsa ai nė shtėpi i mbėshteti me “Voto” nga Shqipėria, Kosova dhe Maqedonia, shkruan Koha Jonė.

Gjithashtu komentet dhe vlerėsimet nė rrjetin social “Facebook”, kanė vijuar deri nė orėt e para tė mėngjesit. Performanca tė arrira, tė kuruara mjeshtėrisht nga produksioni, ku ajo e Kanitės me “Valsi i lumturisė”, grupit “Natyral” apo edhe e Antonelės, kanė dhėnė pamjen e njė prodhimi televiziv botėror.

Juria
Juria e “X Factor”, Pandi Laēo, Tuna, Soni Malaj dhe Alban Skėnderaj me gjykimet dhe debatet mes tyre nė mbrojtje tė konkurrentėve tė kategorive pėrkatėse, ka sjellė ilaritet dhe batuta gjatė gjithė spektaklit. Ishte Tuna dhe Alban Skėnderaj, ata tė cilėt u kapėn me njėri tjetrin lidhur me performancėn e grupit, “Natyral” e qė bėjnė pjesė nė skuadrėn e Albanit. Si Tuna, ashtu edhe anėtari tjetėr i jurisė, Pandi Laēo qenė kritikėt mė tė mėdhenj tė grupit, “Natyral” tė skuadrės sė Albanit e kjo gjė e acaroi shumė kėngėtarin. “Ishte njė nga performancat mė tė mira tė grupit “Natyral”. Por, juria sot bėri vlerėsime sipėrfaqė- sore”, ishte deklaratė e Albanit qė e bėri Tunėn tė nxehet. “Alban, asnjė nga ne nuk jemi kėtu pėr tė bėrė vlerėsime sipėrfaqėsore”, iu kundėrpėrgjigj kėngėtarja, duke e tensionuar edhe mė shumė situatėn nė panel.

Gara
Suela, e kategorisė “No limit”, ka lėnė garėn nė njė pėrballje tė vėshtirė me Herrin, i cili ky i fundit vazhdon rrugėtimin drejt finales sė “X Factor Albania”. Spektakli i famshėm televiziv, me karakter garues, “X Factor” vazhdon tė sjellė nė ekranet shqiptare talente tė muzikės, qė vijnė me tė njėjtėn ėndėrr, pėr tė pushtuar skenėn.

“X Factor Albania”, njė superprodhim i televizionit “Klan” nėn produksionin e Vera Grabockės dhe Alketa Vejsiut do tė vijojė jav- ėn me 12 konkurrentė, mes tė cilėve ėshtė ylli i ri i muzikės shqiptare, fituesi i edicionit tė dytė tė “X Factor Albania”!
Shtuar më 15/01/2013, ora 12:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.