Ashpërsohet gara në “X Factor”, Suela le garën
Një natë e magjishme ka qenë ajo e spektaklit “X Factor Albania 2″, të dielën në mbrëmje. Konkurrentët kanë sjellë interpretime mbresëlënëse, duke rrëmbyer duartrokitjet e publikut në sallë që i përkrahte me ovacione, ndërsa ai në shtëpi i mbështeti me “Voto” nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia, shkruan Koha Jonë.

Gjithashtu komentet dhe vlerësimet në rrjetin social “Facebook”, kanë vijuar deri në orët e para të mëngjesit. Performanca të arrira, të kuruara mjeshtërisht nga produksioni, ku ajo e Kanitës me “Valsi i lumturisë”, grupit “Natyral” apo edhe e Antonelës, kanë dhënë pamjen e një prodhimi televiziv botëror.

Juria
Juria e “X Factor”, Pandi Laço, Tuna, Soni Malaj dhe Alban Skënderaj me gjykimet dhe debatet mes tyre në mbrojtje të konkurrentëve të kategorive përkatëse, ka sjellë ilaritet dhe batuta gjatë gjithë spektaklit. Ishte Tuna dhe Alban Skënderaj, ata të cilët u kapën me njëri tjetrin lidhur me performancën e grupit, “Natyral” e që bëjnë pjesë në skuadrën e Albanit. Si Tuna, ashtu edhe anëtari tjetër i jurisë, Pandi Laço qenë kritikët më të mëdhenj të grupit, “Natyral” të skuadrës së Albanit e kjo gjë e acaroi shumë këngëtarin. “Ishte një nga performancat më të mira të grupit “Natyral”. Por, juria sot bëri vlerësime sipërfaqë- sore”, ishte deklaratë e Albanit që e bëri Tunën të nxehet. “Alban, asnjë nga ne nuk jemi këtu për të bërë vlerësime sipërfaqësore”, iu kundërpërgjigj këngëtarja, duke e tensionuar edhe më shumë situatën në panel.

Gara
Suela, e kategorisë “No limit”, ka lënë garën në një përballje të vështirë me Herrin, i cili ky i fundit vazhdon rrugëtimin drejt finales së “X Factor Albania”. Spektakli i famshëm televiziv, me karakter garues, “X Factor” vazhdon të sjellë në ekranet shqiptare talente të muzikës, që vijnë me të njëjtën ëndërr, për të pushtuar skenën.

“X Factor Albania”, një superprodhim i televizionit “Klan” nën produksionin e Vera Grabockës dhe Alketa Vejsiut do të vijojë jav- ën me 12 konkurrentë, mes të cilëve është ylli i ri i muzikës shqiptare, fituesi i edicionit të dytë të “X Factor Albania”!
Shtuar më 15/01/2013, ora 12:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori