Ana e panjohur e Michelle Obamas zbulohet në Netflix: Kisha frikë të dilja me Barack (FOTO LAJM)

“Becoming”, është dokumentari i ri i Netflix që flet për jetën e ish-Zonjës së Parë, Michelle Obama.

Ai mban të gjitha shënimet e një gruaje që zgjedh të ndajë jetën e saj me publikun: momente të përzgjedhura biografike dhe përfshirje të të ftuarve VIP, plus një dozë të shëndetshme të mesazheve motivuese për virtytet e arsimit dhe vetëpërmbajtjes personale.

Drejtuar nga Nadia Hallgren, filmi i çon shikuesit në një udhëtim të ngushtë me zonjën Obama ndërsa ajo fillon turneun e librit. Ajo synon të shfrytëzojë kohën për të reflektuar mbi tetë vitet në Shtëpinë e Bardhë dhe “për të kuptuar se çfarë më ka ndodhur”.

Një ndër të vërtetat interesante që rrëfen Obama është hezitimi i saj fillestar për të dalë me Barack Obama kur punonin në të njëjtën firmë ligjore në Çikago, sepse, pjesërisht, ai takim ishte shumë i pritshëm.

“Kjo është vetëm ajo që po presin”,kujton ish-Zonja e Parë deklaratën e kolegëve të saj asokohe.

“Ju të dy e doni njëri-tjetrin, apo jo? Ju jeni me ngjyrë, ai është me ngjyrë. Kjo do të jetë e mrekullueshme.”

Ndër të tjera ajo ua dedikon besimin në vetvete prindërve të saj, të cilët e lejuan të bënte pyetje dhe e bënë të ndihej ‘e dukshme’.

“Ne nuk kemi mundësi të presim që bota të jetë e barabartë për të filluar të ndihemi ekzistentë”, thotë ajo.
Shtuar më 05/09/2020, ora 22:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori