Aktorja e telenovelave turke heq dorë nga aktrimi për një arsye të fortë
Aktorja e njohur turke Tuba Buyukustun është kthyer në një prej personazheve më të dashur për publikun shqiptar me rolet e famshme ‘Elifi’ tek ‘Diamante dhe dashuri’ apo ‘Syhan’ tek ‘Xhesura dhe e bukura’.

Megjithesë është një nga aktoret më të kërkuara për momentin në Turqi ajo ka vendosur të heq dorë nga aktrimi.

Mediat turke raportojnë se arsyeja që e ka shtyrë Tubën të marrë këtë vendim është dëshira për tu bërë skenariste.

Madje ajo ka gati skenarin e parë për t’ja prezantuar regjisorit turk Tomris Giritlioglu.
Shtuar më 02/10/2018, ora 13:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori