Aktorët me famë botërore që refuzojnë të luajnë në film me njëri-tjetrin (FOTO LAJM)

Pavarësisht se sa i madh është talenti i një aktori, ata posedojnë tipare natyrore njerëzore. Ndonjëherë mund të kenë keqkuptime, pretendime dhe mosmarrëveshje të përgjithshme me njerëzit e tjerë. Dhe herë të tjera, ata thjesht nuk duan takime me bashkë-yjet e tyre që nga fillimi dhe përfundojnë duke u përfshirë në grindje të ndryshme.

“Bright Side” ka sjellë së fundmi një listë me aktorët e famshëm që hezitojnë të luajnë me njëri-tjetrin dhe që zgjedhin të mos ndajnë me të njëjtën ekran.

Dëayne Johnson Dhe Vin Diesel
Është e lehtë të supozohet se Dëayne “The Rock” Johnson dhe Vin Diesel janë miqtë më të mirë, pasi ata kanë aq shumë të përbashkëta. Megjithatë, kjo nuk mund të jetë më larg nga e vërteta – ata nuk bashkohen me njëri-tjetrin. Kjo është për shkak të një komenti që Johnson ka postuar në Instagram në vitin 2016, ndërsa ishte duke xhiruar “Fast dhe Furious:, ku ai pretendoi se yjet e tij femra në film ishin të qeshura, por ai nuk mund të thoshte të njëjtën gjë për bashkë-yjet e tij meshkuj. Që atëherë, ata rrallë shihen në ndonjë skenë të përbashkët. Në një intervistë për “Rolling Stone”, Johnson konfirmoi se ata nuk ishin në asnjë skenë së bashku në film, duke e përshkruar atë një “qasje të ndryshme ndaj filmave”.


Lena Headey Dhe Jerome Flynn
Ju nuk mund të shihni dy të famshmit Cersei Lannister dhe Bronn së bashku në një skenë në “Game of Thrones”. Është edhe më e vështirë për t’i parë ata në të njëjtën hapësirë të kompensuar. Kjo për shkak se në vitin 2002, Headey dhe Flynn ishin një çift. Me sa duket, historia e tyre e dashurisë nuk mbaroi me një shënim të mirë.

Julia Roberts Dhe Nick Nolte
Julia Roberts dhe Nick Nolte nuk e kanë qenë asnjëherë së bashku në xhirimet e “I Love Trouble”. Dy të famshmit thjeshtë nuk mund të qëndronin pranë njëri-tjetrin – gjë që çoi në ftohjen e marrëdhënieve të tyre. Ata vazhdonin të grindeshin me njëri-tjetrin gjatë xhirimeve. Pas përfundimit të filmave, Roberts dhe Nolte thanë disa fjalë jo shumë të mira ndaj njëri-tjetrit në intervista të ndryshme dhe premtuan se kurrë nuk do të ndajnë kohën e ekranit përsëri. A mund të jetë magjia e emrit të filmit?

Bill Murray dhe Lucy Liu
Thuhet se gjatë xhirimeve të “Charlie’s Angels”, Bill Murray kishte kritikuar pa kujdes autoritetin e aktrimit të Lucy Liu, i cili çoi në shpërthimin e zemërimit të tij që prishi marrëdhëniet e tyre. Në vazhdimin e “Charlie’s Angels: Full Throttle”, Murray u zëvendësua nga Bernie Mac.

Alec Baldëin Dhe Shia Labeouf
Nuk është në filmi, por në dramën e teatrit Broadëay, “Orphans”, Alec Baldëin u sulmua nga Shia LaBeouf për mos mësimin përmendësh të skenarit. “Nëse nuk i thoni vargjet tuaja”, kishte thënë LaBeouf, “unë do të vazhdoj të them rreshtat e mi”, kishte vazhduar ai. Nuk ka gjasa që ne do t’i shohim këta dy në një film apo në një shfaqje të Broadëay-t përsëri.

Sylvester Stallone Dhe Richard Gere
Grindja midis Richard Gere dhe Sylvester Stallone filloi në xhirimet e “Lords of Flatbush”. Arsyeja për mosbesimin e tyre të ndërsjellë nuk dihet – kjo ndodhi. Mosbesimi u rrit kaq shumë sa ata kishin edhe përplasje fizike, duke rezultuar në zëvendësimin e Gere në film. Ata nuk janë shfaqur së bashku në një skenë që atëherë.

George Clooney Dhe Russell Croëe
Tensioni midis George Clooney dhe Russel Croëe u zbulua në dhjetor të vitit 2013 kur Clooney deklaroi në intervistën e tij për “Esquire” se Croëe duhej të kërkonte falje për fyerjen ndaj tij. “Ai [Croëe] zgjodhi një luftë me mua. Ai e nisi atë pa asnjë arsye”. Më vonë, Croëe i dërgoi Clooneyt një disk të muzikës së tij së bashku me poezinë e tij si një ofertë paqeje me një shënim duke thënë: “Ishte e gjitha një gabim”. Megjithatë, ende nuk i kemi parë këta dy aktorë në të njëjtën skenë së bashku.
Shtuar më 17/10/2020, ora 15:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori