Ajka feston një vjetorin, mami Xhensila publikon fotot e para (FOTO LAJM)

Vajza e Xhnsilës dhe Besit Ajka, feston sot ditëlindjen e parë. Xhensila ka zgjedhur të publikojë foto nga momenti i parë i ardhjes në jetë dhe krah tyre ka bërë një dedikim prekës dhe tejet të ndjerë për Ajkën.

Xhensila shkruan:
"Per nektarin e jetes koha, bija ime, mbremje e kisha te pamundur te flija, dhe mezi pritet te hapni syte e embel. E ndjej akoma aromen dhe faqet e ngrohta te tuat kur ju sollen tek une. Ma ngrohen shpirtin si askush me par ne jete, ndjesia hyjnore. Ditelindja jote, dita me e bukur ee jetes kohe. Lutja ime, me ty njoha edhe me shume Zotin, kuptova se sa shume dashuri dhe dhembshuri ndjen ai per ne. Ti solle lutjen, Lutem për ty sa hap syt, dhe të gjumit me ze falenderim Zotit për mrekulline që na solli në jetë.
Nuk keni dhimbje në jetë, ti dhe boten. Ne te dyja kemi qendruar 24 ore bash, kemi qeshur, kemi kercyer, kemi qar te dy kur ti ke ber vaksinat, kur te dhimbte barku, dhe tani qe po te dalin kicat (jambet), kemi eksploruar boten bash perreth, nuk po meson ti nga une, une po mesoj nga ty, po e shoh boten vetem nga syt e tu, dhe e di sa shum ngjyra, pasterti, gezim, po shohin syt e mi tani? Na presin dhe shumë vite për të mesuar nga një tjetër, shok, motra, bija ime. Ne dhe dolem zonjush Ajka, te perjetojm me te bukrin vit me komplot sfida, dhe mesime. Ti ke fuqine, ti me ndyshove mua dhe jeten time pergjithome. Mos harro kurr, kurr mos ndjej frik, kur ti kalosh permes ujrave mami nuk jet me ty.
Ne fillim une dhe babi kishim njeri-tjetrin, tani kemi gjithcka.
Ajka është një realitet i vërtetë."


Shtuar më 12/07/2019, ora 10:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori