Adelina përkujton Nënë Terezën
Adelina Ismaili ka nderuar kujtimin e shenjtores Nënë Tereza në 17 vjetorin e vdekjes së saj. Ajo është shfaqur afër gurit përkujtimor të nobelistes, i cili ishte i vendosur në një kopësht me lule.

“Në gjak dhe origjinë jam shqiptare. E djeshmja iku. E nesërmja akoma s’ka ardhur. Kemi vetëm të sotmen. Le t’ia fillojmë!”.

Në përkujtim të 17 vjetorit të vdekjes fizike të Gonxhe Bojaxhiu– Nënë Terezës, humaniste dhe Nobelistja e parë Shqiptare”, ka shkruar këngëtarja. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2014, ora 17:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori