Adelina frikësohej të vizitonte Shqipërinë
Pëlqej
Adelina Ismaili, ka thënë se për nëntë vite nuk ka guxuar të vinte në Shqipëri për shkak se kishte frikë. Asaj i ishte thënë se e prisnin rreziqe tha ajo në një intervistë për Bluetooth.

“Pastaj mbeta 9 vite pa ardhur. Ishte një sabotazh i vogël i një kolegeje. Këtë nuk e kam thënë kurrë, tani marr guximin ta them. Në fakt nuk ishte punë guximi, ishte frikë se do të keqkuptohesha. Ishin tema të ndjeshme në atë kohë, që fliteshin dhe identifikoheshe si xheloze.

Mund të ishte edhe koleg, mashkull, por jo, ishte kolege, e cila më fliste ca histori, gjasme mua më prisnin rreziqe nga dikush këtu. E besova dhe nuk guxova të vij këtu.

Ajo thotë se nuk flet më atë kolege, emrin e të cilës nuk e identifikon. “Kam refuzuar çdo ofertë që më është bërë për 9 vite të tëra nga Shqipëria. Kam humbur shumë, por ja, u dëshmua se asnjëherë nuk është vonë”, shtoi Adelina.
Shtuar më 21/04/2012, ora 16:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori