3 vite pa Ergi Dinin, babai i këngëtarit rrënqeth me poezinë (FOTO LAJM)

3 vite më parë familja dhe publiku mori lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të këngëtarit, Ergi Dini.

Miqtë dhe familjarët nuk e kanë harruar në asnjë moment dhe për më tepër në përvjetorin e tij secili i ka kushtuar fjalë dhe ndjenja të sinqerta dhimbjeje.

Dashamir Dini, babai i Ergit ka shkruar disa vargje prekëse për të birin, i cili u nda nga jeta pas një aksidenti me motor.

Ai flet për mallin që s’e shuan askush dhe përgatitjet e nënës së Ergit për të marrë një nuse në shtëpi me fustan të bardhë.

Dashamir Dini shprehet se familja e tij e ka ende të freskët dhimbjen për humbjen e djalit dhe asgjë nuk mund t’i ngushëllojë.

Shtuar më 21/11/2019, ora 09:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori