"Bum" klikimesh, Dhurata Dora thyen rekord (FOTO LAJM)

Ndryshe nga kwngwtarwt e tjerw shqiptwtar Dhurata Dora korri sukses qw nw publikim e kwngws sw saj tw parw. Ajo mori vwmwndjen e mediave dhe tani wshtw kthyer ndwr kwngwtaret mw tw dashura tw publikur shqipatr dhe mw gjerw.

Çdo kwngw e saj numwron miliona klikime nw youtube por bingon e vërtetë ajo e bëri me këngën “Zemër”, të publikuar në fund të prillit të këtij viti. Kënga ka arritur një rekord prej rreth 170 milionë klikimesh, shifër kjo e denjë vetëm për këngëtarë me famë ndërkombëtare.

Pa dyshim që këtu ka meritë edhe këngëtari Soolking, i cili momentalisht është shumë i pëlqyer në Francë dhe më gjerë. Duke qenë me origjinë arabe, ai ka shumë fansa edhe në vendet arabe, kështu që automatikisht kënga është dëgjuar dhe klikuar jo vetëm nga popullsia shqipfolëse.

Madje, në rreth 100 mijë komentet që kënga ka marrë në “Youtube”, shumica janë të shkruara arabisht, apo frëngjisht. Gjithsesi, duhet thënë se për momentin kjo është kënga më e suksesshme e këtij viti dhe për këtë ne komplimentojmë Dhuratën, duke uruar që të sjellë të tjera këngë po kaq të bukura.
Shtuar më 07/07/2019, ora 11:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori