11 femrat frymëzuese që ndryshuan konceptin standard të bukurisë (FOTO LAJM)

Chantelle Brown-Young

Modelja ka vuajtur nga defekti i pigmentit të lëkurës që kur ishte tre vjeç. Ajo arriti të kthejë mungesën e saj në një avantazh dhe u bë një modele shumë e famshme.
Bukuria cilësohet si diçka relative, por megjithatë në ditët e sotme dëgjojmë shpesh për operacione plastike, ndryshime apo make up të tepruar. Gjithçka për t'u dukur sa më perfeksionistë.

Por modelet që ju sjellim në fotot më lart kanë ndryshuar plotësisht idenë moderne të bukurisë.

Ato janë magjepsëse në unitetin dhe origjinalitetin e tyre. Ato nuk janë si të gjithë të tjerat.

Shfletoni galerinë për t'u njohur me historitë e tyre impresionuese. /albeu.com/
Shtuar më 12/05/2017, ora 17:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori