10 orë dhe shumë para, sa pagoi Jennifer Lopez për grimin në Super Bowl (FOTO LAJM)
Kush duket kaq mirë, nuk duket rastësisht. Që konturi dhe shkëlqimi i Jennifer Lopez të dukej në ekrane, në skenë, në foto e video, ajo dhe grimieri i saj Scott Barnes morën kohën që u nevojitej.

“Nisëm në dhjetë të mëngjesit,” tha Barnes për Elle. Ai punoi mbi fytyrën e J.Lo për plot dhjetë orë, deri në tetë të mbrëmjes kur këngëtarja 50-vjeçare u ngjit në skenë.

“U frymëzova nga supermodelet e Versace, nga vitet ’90. Më kujtonte fotot e Peter Lindbergh prej fundit, lëkurës dhe kapeleve. Më kujtonte Linda Evangelista-n, Christy Turlington dhe gjithë vajzat e tjera. Doja t’i përfshija dhe prej tyre u frymëzova për grimin.”

Rezultati është një sy i hirtë, buzë nude dhe lëkurë e nxirë dhe e shkëlqyeshme.

Për grimin e Jennifer Lopez në Super Bowl u deshën 10 orë

Këto janë të gjithë produktet që Scott Barnes përdori për të realizuar look-un.

Marc Jacobs Beauty Highliner Gel Eye Crayon Eyeliner in Blacquer ($26)
Scott Barnes Snatural No. 1 Eyeshadoë Palette ($84)
Scott Barnes Pro Brush #62 Eye Blender ($24)
Scott Barnes Pumped Up Mascara ($28)
Scott Barnes Bianca Falsetto Lashes ($18)
Marc Jacobs Beauty O!Mega Bronzer Coconut Perfect Tan in Tantalize ($49)
Scott Barnes Pro Brush #66 Poëder Sheer ($42)
Marc Jacobs Beauty O!Mega Bronzer Perfect Tan in Tantric ($49)
Scott Barnes Sculpting and Contour No. 1 Palette ($58)
Scott Barnes Body Bling ($42)

Ndërsa për flokët voluminozë u kujdes Chris Appleton.


Shtuar më 04/02/2020, ora 09:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori