10 këngëtaret më të pasura të vitit
Revista Forbes ka publikuar një listë të yjeve të Pentagram që u pasuruan në vitin 2019.

Surpriza më e madhe e vitit ishte Ariana Grande, e cila u bë pjesë e top dhjetëshes për herë të parë, duke u renditur e gjashta kryesisht për shkak të të ardhurave të shumta nga turneu i saj dhe bashkëpunimet promovuese.

10. Shakira – 35 milion dollarë

9. Celine Dion -37.5 milion dollarë

8. Lady Gaga- 39.5 milion dollarë

7. Jennifer Lopez- 43 milion dollarë

6. Ariane Grande -48 milion dollarë

5. Pink -57 milion dollarë

4. Katy Perry- 57.5 milion dollarë

3. Rihanna -62 milion dollarë

2. Beyonce – 81 milion dollarë

1.Taylor Swift -181 milion dollarë.

Taylor Swift lë pas mbretëshën e muzikës duke shtuar në llogarinë e saj përkatësisht 100 milione dollarë më shumë./abcnews
Shtuar më 23/11/2019, ora 12:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori