Sdida e kovës me akull realizohet dhe nga Patrick Stewart
Patrick Stewart ka mbyllur sfiden e “Ice Bucket Challenge”, e cila u përhap në të gjithë botën. E nisur në Amerikë e më pas e përpapur në të gjitha shtetet, kjo mënyrë gazmore e bamirësisë për të sëmurët me ALS eshte komentuar edhe negativisht, duke përfshirë këtu edhe Departamentin e Shtetit Amerikan, i cili e mirëpriti nismën, por tërhoqi vërejtje ndaj figurave politike të vendit. Në SHBA sfida e “Ice Bucket Challenge” është mbyllur dhe personi i fundit ishte aktori 74-vjeçar Patrick Stewart. /albeu.com/
Shtuar më 25/08/2014, ora 17:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori