Ajola dhe Erioni, dasmë me rreth 1 mijë të ftuar (FOTO LAJM)

Rreth një mijë të ftuar mendohet se do të jenë të pranishëm në atë që cilësohet si dasma e vitit, ku do të martohen Ajola Xoxe dhe Erion Veliaj.

Elementët klasikë do të ndërthuren mjaft bukur tek çifti, pasi e tillë do të nisë nga fustani i nuses dhe më pas tek kostumi i dhëndrit.

Ajola Xoxe dhe Erion Veliaj do të lidhin martesë në një ceremoni madhështore. Ajo është planifikuar të organizohet mbrëmjen e 6 shtatorit, në ambientet e Kalasë së Gjirokastrës. Dasma do të zhvillohet me dy ceremoni, në Gjirokastër dhe më pas në Tiranë, në Pezë. /albeu.com/
Shtuar më 30/08/2014, ora 10:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori