Para në këmbim të notës kaluese, pranga tre sekserëve në Elbasan
Zbulohet sëmundja tjetër që shkakton celulari
Pëlqej
Shkencëtarët nga Hong Kongu thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re.

Ankthi i ndarjes nga celulari” quhet simptoma që, sipas shkencëtarëve aziatikë, ka prekur shumicën e njerëzve tashmë.

Ata thonë se njeriu e shikon celularin si një zgjatim të vetes dhe se nuk mund të jetojë dot më pa postuar në Facebook, Instagram dhe Twitter.

Simptomat përfshijnë paaftësinë për të fikur telefonin, kontrollimi i përhershëm i tij, karikimi i shpeshtë i tij dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishmja, marrja e celularit me vete kur shkojmë në tualet.

Kjo gjendje ankthishkencëtarët nga Hong Kongu e kanë quajtur nomofobi po përkeqësohet gjithmonë e më shumë.
Shtuar më 12/06/2018, ora 13:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori