Edi Rama paguan 21 persona për menaxhimin e Facebook-ut
Zakonet e gabuara që shkaktojnë infeksione urinare
Pëlqej
Sipas Fondacionit Kombëtar të Veshkave, 1 në 5 gra preken nga infeksionet urinare në një moment të jetës së tyre.

Edhe meshkujt preken nga këto infeksione, megjithatë gratë janë më të rrezikuara, duke qenë se kanë uretër më të shkurtër, prandaj edhe bakteret që shkaktojnë infeksionet kalojnë më lehtë dhe mund të futen thellë në fshikëz.

Nëse kjo ndodh, bakteret mund të rriten dhe shumohen, duke shkaktuar kështu infeksione.

Këto janë shtatë zakonet e gabuara që ju shkaktojnë infeksione urinare:

Marrëdhëniet seksuale

Kapsllëku

Diabeti i pakontrolluar

Gurët në veshka

Pilulat për kontrollin e lindjes

Dehidratimi

Mbajtja e urinës
Shtuar më 12/03/2018, ora 13:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori