Vetëmasazhi japonez që ju bën të dukeni më të rinj (VIDEO)
Masazhi japonez "Tanaka" mund të rinovoni qelizat e fytyrës për 2 javë. Ky masazh duhet të bëhet çdo ditë, pa pushim. "Tanaka" është një metodë që përdoret për heqjen e shpejtë të rrudhave, shtrëngimit të lëkurës dhe formimin e linjave të bonifikuara të fytyrës.

Ata që e kanë provuar, pohojnë se rezultatet janë të dukshme menjëherë pas 2 javësh. Ky masazh stimulon gjendrat limfatike, të cilat janë përgjegjëse për sekretimin e toksinave dhe lëngjeve të tepërta nga fytyra.

Ju mund ta bëjë këtë masazh pa vaj dhe krem, por në qoftë se dëshironi, mund të përdorni vaj pambuku, i cili përmban shumë vitamina dhe acide yndyrore omega­6. Vaj ulliri dhe vaj bajame janë gjithashtu një zëvendësues i mirë. /albeu.com/
Shtuar më 26/01/2016, ora 16:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori