Varësia ndaj telefonit, ja sa orë shpenzojmë me të
Gjatë një kërkimi të fundit të kryer nga studiuesit amerikanë është vënë re se telefoni është kthyer në varësi për njeriun dhe kjo përkthehet me shumë orë të shpenzuara me të.

Shumica e njerëzve në Amerikë e shohin telefonin më shumë se 1500">1500 herë në ditë. Duke e konvertuar në orë, mesatarisht shumica e përdoruesve shpenzojnë 3 orë e 16 minuta në ditë.

Gjatë vëzhgimit të 2000 përdoruesve, u vu re se pjesa më e madhe e shërbimeve kryhej me anë të aparatit celular. /albeu.com/

Shtuar më 08/10/2014, ora 13:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori