Ushqimet që nuk duhet t'i ngrohni kurrë në mikrovalë (FOTO LAJM)

Mishi i pulës

Pula mund të jetë një shkak për përhapjen e salmonelës, sidomos kur nuk është gatuar si duhet. Kur gatuani një pjesë të pulës së gjallë në mikrovalë, shanset për gatim të barabartë dhe të plotë janë shumë të vogla, duke e bërë atë një rrezik të mundshëm për ndotjen bakteriale. Është më mirë ta gatuani atë në nxehtësi të drejtpërdrejtë si në zgarë apo furrë.
E shpikur për herë të parë në vitet 1940, mikrovala është kthyer në një nga pajisjet më kryesore të kuzhinës.

Ndërsa mund të duket si një komoditet për gatim dhe ngrohjen e ushqimeve, në fakt ka disa lloje që duhet t’i shmangni t’i vendosni në mikrovalë me çdo kusht.
Shtuar më 09/11/2020, ora 12:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori