Ushqimet që mund të shërojnë diabetin (FOTO LAJM)

Kanella
Zgjedhja e ushqimeve të shëndetshme për ata që kanë diabetin e tipit 2 është tejet e rëndësishme për të mbajtur në kontroll këtë sëmundje.

Por ka edhe ushqime të cilat jo vetëm që e mbajnë në kontroll diabetin, por edhe e përmisojnë atë.

Hulumtuesit kanë identifikuar disa ushqime kyçe që duket se e përmisojnë gjendjen e njerëzve me diabet dhe ndoshta ulin rrezikun.

Shtuar më 05/12/2018, ora 19:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori