Ushqimet që luftojnë depresionin
Gjendja e depresionit dhe ankthit mund të shkaktohet nga shumë faktorë duke filluar nga gjenetika, deri tek mënyra juaj e jetesës. Edhe pse nuk mundeni ta kuroni gjithmonë depresionin, ju mund të bëni disa ndryshime në jetën tuaj për ta luftuar atë me anë të disa ushqimeve që duhet të konsumoni në jetën tuaj të përditshme.

Ushqimi është shumë i rëndësishëm në këtë aspekt, ju duhet të hani ushqime që janë të mira për trupin dhe mendjen tuaj.


1.Drithërat janë të mira për disponimin tuaj

2.Çokollata e zezë lufton depresionin

3.Luleshtrydhet ju sjellin gëzim

4.Arrat janë shumë të rëndësishme për gjithë trupin tuaj

5.Salmon rrit fuqinë e trurit

6.Sallata jeshile lufton ankthin dhe depresionin

7.Farërat për të pasur gjumë të mirë

8.Fasulja jua lehtëson gjendjen shpirtërore

9.Avokado rrit aftësinë e të menduarit

10.Këpurdhat: Ushqim i jashtëzakonshëm për trurin tuaj /albeu.com/
Shtuar më 20/04/2018, ora 16:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori