Ushqimet me mė shumė hekur
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ekzistojnė dy lloje hekuri, njėri qė absorbohet mė mirė nga organizmi dhe tjetri qė thithet mė ngadalė ose thithet me vėshtirėsi.

Mishėrat - Hekuri gjendet te ushqime si mėlēia, peshku, ndėrsa produktet vegjetale pėrmbajnė hekur qė nuk pėrthithet kollaj nga organizmi.

Lėngu i portokallit - Pasi portokallet pėrmbajnė vitaminė C qė favorizon thithjen e hekurit nga organizmi.

Po kėshtu ėshtė i kėshillueshėm konsumimi i frutave dhe perimeve gjatė vakteve, qė tė shtojnė predispozitėn e trupit pėr tė thithur ushqime qė pėrmbajnė hekur.
Shtuar më 12/05/2012, ora 18:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.