Ushqeni lëkurën tuaj me vezë
Pëlqej
Një maskë e realizuar me vezë, jo vetëm që e ushqen lëkurën, por i jep edhe shkëlqimin e dëshiruar. Në të njëjtën kohë, veza shërben dhe për të larguar njollat kafe të diellit, ndaj ju duhet një maskë edhe për një zbardhje efektive të fytyrës.

Për ta realizuar atë ju duhet një e bardhë veze, katër lugë mjaltë, një lugë kafe sode buke. Këto përbërës duhet ti perzieni dhe ti aplikoni në fytyrë për 20 minuta dhe me pas e shplani fytyrën tuaj me ujë të vaket. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2014, ora 15:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori