Trupi sinjalizon nëse veshkat janë në rrezik, ja simptomat
Pëlqej
Veshkat parandalojnë grumbullimin e mbeturinave në trup, mbajnë të qëndrueshëm nivelin e ekeltroliteve dhe ndihmojnë kockat të jenë të forta.

Një nga funksionet e tyre të mos funksionojë siç duhet, shenjat në trup do të jenë të menjëhershme.

Simptomat më të zakonshme që tregojnë për probleme të veshkave, janë këto:

1.Enjtje të këmbëve, duarve, fytyrës…
2.Ndryshim në urinim
3.Skuqje të lëkurës
4.Lodhje, mungesë fuqie
5.Gulçim në frymëmarrje
6.Shije metalike në gjuhë
7.Dhimbje
8.Sforcim në perqëndrim
/albeu.com/
Shtuar më 20/06/2018, ora 18:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori